Tieto stránky používajú pre zvýšenie komfortu uživateľov cookies

Bazény a sauny

Switch to desktop Register Login

Digitálny vreckový merač soli a teploty SALT 3000Digitálny vreckový merač soli a teploty SALT 3000

Digitálny vreckový merač soli a teploty vody SALT 3000


Cena
Základná cena s DPH 178,80
Zľava - 89,80
Predajná cena 89,00
  • Popis
  • Recenzie

Digitálny vreckový merač soli a teploty vody SALT 3000alt

Tento prístroj slúži na presné meranie množstva soli rozpustenej v bazénovej vode a zároveň meria aj teplotu bazénovej vody. Množstvo soli rozpustenej v bazénovej vode je dôležitým parametrom pri bazénoch vybavených tzv. soľným generátorom. (bazény so slanou vodou) Malá, alebo aj priveľká koncentrácia vplývajú v podstatnej miere na správnu funkčnosť zariadenia. Prinízka koncentrácia soli o.i. spôsobuje zvýšené opotrebenie elektród a rapidne znižuje životnosť cely generátora. Tento prístroj je už z výroby kalibrovaný na meranie obsahu soli NaCl v bazénovej vode, ale je taktiež vhodný na meranie pitnej vody, či vody v akváriach, nádržiach a pod.

TDS metre sú všeobecne prístroje pre meranie množstva rozpustených látok vo vodnom roztoku (minerály, soli alebo kovy). TDS (Total Dissolved Solids) vyjadruje celkové množstvo rozpustených látok vo vodnom roztoku (minerály, soli alebo kovy). Meranie TDS sa vykonáva na základe merania vodivosti a je vyjadrené v jednotkách ppm (častice na milión). Jednoducho povedané, čím je hodnota TDS nižšia tým je voda čistejšia. 

Vysoká hodnota TDS indikuje tvrdú vodu, ktorá môže zanášať potrubia a spotrebiče v domácnosti alebo v priemysle vodným kameňom. Taktiež pre ľudský organizmus je vhodné piť vodu s nízkou hodnotou TDS. Merač má široké spektrum využitia od merania vody v akváriách až po veľké verejné bazény. Je vybavený tlačidlom "HOLD" pre pohodlné odčítanie nameraných hodnôt a automatickou kompenzáciou meraných hodnôt v závislosti od teploty média. Doba merania je závislá od koncentrácie roztokov - cca. 1- 2 sekundy.

Technické parametre:

Rozmery: 140 x 25 x 15 mm

Hmotnosť 32 gramov

Rozsah merania:    0,0 - 9.900 ppm

                           0 - 80°C

Presnosť merania: 1 ppm / 0,1 °C

Napájanie: 2 x 1,5 VLR 44 Alkalické batérie - sú súčasťou balenia

Životnosť batérie: cca. 1000 prevádzkových hodín

Obsah balenia:

- digitálny merač obsahu soli a teploty

- návod na použitie

 

 

Položiek v krabici: 1

MB-T Design All rights reserved.

Top Desktop version