Tieto stránky používajú pre zvýšenie komfortu uživateľov cookies

Bazény a sauny

Switch to desktop Register Login

Soľný generátor  AC20SMCSoľný generátor AC20SMC

Soľný generátor AC20SMC


Cena
Základná cena s DPH 1.998,00
Zľava - 682,00
Predajná cena 1.316,00
  • Popis
  • Recenzie

Soľný generátor plynného chlóru AC20SMC

alt
Úprava bazénovej vody pomocou systému generovania chlóru zo slanej vody je veľmi šetrný spôsob dezinfekcie. Pri tomto procese sa nevytvárajú žiadne škodlivé látky a je čisto na prírodnej báze - soľ sa nachádza v prírode bežne. Celý proces funguje na pôsobení el. energie s bezpečným napätím v generátorovej cele, kde vzniká pôsobením elektrolýzy plynný chlór a ďalšie dezinfekčné látky ozón a kyslík - čím je bazénová voda zbavená škodlivých mikroorganizmov a rias.

Pre správnu prevádzku je nutné v bazénovej vode najskôr rozpustiť 4 - 5 kg bazénovej soli na 1.000 litrov ( na 1 m³ ) čím vznikne mierne slaný roztok zo solinitou 0,4 -0,5 % ( podobný obsah soli majú ľudské slzy, pre porovnanie morská voda má solinitu okolo 3,5% - čiže je niekoľkonásobne slanšia) Tento roztok má mierne antiseptické účinky a na rozdiel od bežne používanej bazénovej chémie takto upravená voda nedráždi pokožku ani oči.
 
Výhody zariadenia OCEANIC SMC 20:

- samočistiace titánové elektródy

- žiadna manipulácia ani skladovanie chlóru

- ekologický a šetrný k prírode aj k majiteľovi

- plne automatická prevádzka

Oceanic SMC 20 sa skladá z :

- riadiaceho modulu

- cely generátora

- šróbenie púzdra

Technické informácie:

maximálny objem bazénu 90mvnútorné bazény a pre 80mvonkajšie bazény.

napájanie 230 V

spotreba energie 100 W

produkcia plynného chlóru 22 g / hod.

životnosť elektród 16.000 hod.

Výrobca odpovedá na najčastejšie kladené otázky:

Proč je získaná voda zdravější?
Mírně slaná voda je přirozeně antiseptická, likvidující mikroorganismy, které se běžně vyskytují v bazénové vodě, takže voda je zdravější hned od začátku. OCEANIC SWC proces ochrání vodu od škodlivých mikroorganismů pomocí elektrochemické produkce desinfekčních činidel. Každé z nich je schopno ničit baktérie a jiné škodlivé organismy samo, avšak dohromady je jejich síla takřka extrémní.

Vyplatí se zařízení Autochlor?
Ano, neboť je v podstatě nejméně nákladným upravárenským zařízením. Není totiž nutné používat jiné pomocné desinfekční systémy a chemikálie. V průměru poběží zařízení Autochlor ve Vašem bazénu 6-10 hodin denně, přičemž náklady na 1 provozní hodinu činí cca 60 - 70 haléřů + počáteční dávka soli. Životnost průtočné titanové cely je podle místní kvality vody (zejména tvrdosti) 3 až 10 let.

Bude voda stejná jako v oceánu?
Mořská voda má cca 3,5 % obsahu solí. Autochlor pracuje již s koncentrací od 0,4 - 0,5 %. Mírně slaná voda je totiž pro používání v lázni mnohem komfortnější, než „pravá“ mořská voda. Složení slané vody v bazénu produkované procesem Autochlor, lze přirovnat ke složení slz, takže otevřít oči při potápění v bazénu ošetřené tímto procesem, není nepříjemné.

Je tato sůl korozivní?
Voda obsahující sůl v koncentraci kolem 0,4 - 0,5 % je mírně korozivní. Při použití systému je nutné používat Tepelné výměníky a el. topné spirály v provedení titan. V bazénu nesmí být přítomny žádné prvky ze standardní nerezové oceli (AISI 304), nutné je použití zařízení doporučených pro provoz ve slané vodě.

Kdy je nutné doplňovat sůl do vody ?
V pruběhu chodu zařízení, tedy elektrochemického procesu, nedochází ke spotřebě soli a není třeba ji doplňovat. Odpařováním vody rovnež nedochází k úbytku soli.
Sůl je třeba doplnit až po několikráte opakovaném praní filtru spojené s dopouštením vody nebo obměně vody v bazénu a to opět v řádu 4 kg soli na 1 m3 (1 000 litru) vody. Na nutnost doplnění soli vás upozorní kontrolka zařízení (viz návod)

 

objem bazénu m³-1 90
spôsob úpravy
slaná voda
Položiek v krabici: 1

MB-T Design All rights reserved.

Top Desktop version